Definitive Guide izmir gezilecek yerler için



Aramızdaki tarih tutkunları bakışlarını Efes Antik Kenti'ne bile çevirebilirler. Yayımcı bunların ötesinde, sadece İzmirliler'in bildiği sırlar var. Bunları sizinle paylaşıp, İzmir hayalinizi bollatmak istedik. Anık mısınız?

Kentte ele güzeşte bulgular, bu yörede ilk Tunç Çağ'ından bu yana yerleşimin olduğunu göstermiştir. İkinci kolonileşme döneminde site, Atina Kralı Kadros soyundan gelen Knopos yönetimindeydi. Ilkin kraliyet ile yönetilen şehir sonraları gene kral soyundan olan ancak kamuın seçtiği Basileuslar aracılığıyla yönetildi. Ion kentlerinin aralarında kurdukları Panionion dinî ve açık oturum birliğe taşlıkldılar. Kent Pythagoras'la yan yana güdük süreli tiranlık devri dirimış, bu dönemde üreterek autarı sattığı bileğirmen taşlarıyla örutubet kazanmıştır.

Pasaport’fecir Alsancak Limanı’na derece uzanan deniz boyu şeridini boyunca uzanan Kordon, nostaljik görünümünü seneler önce kaybetmiş olsa da kocaman çim alanları, kafeleri ve balık restoranlarıyla, hala İzmir’in en çekici yerlerinden birisi.

orçun dalarslan Freelance Writer Türkiye'nin üçüncü koca şehri olan İzmir, geniş bulvarları, ana yol ve sokaklarını süsleyen palmiye dikmeları, derya ile bütünleşmiş hayat minvalı ve özgür dünyaıyla her daim çekiciliğini koruyor.

TripAdvisor LLC başka genel ağ sitelerinin derunğinden sorumlu bileğildir. Yükselmek derunğine vergi ve ücretler dahil bileğildir.

senesini tebrik etmek üzere Alman İmparatoru II. Wilhelm tarafından armağan edilmiş. İki beraberinde palmiye ongunları mevcut kulenin önünde gösterici çektirmeden tek İzmir seyahati tamamlanmış adetlmaz.

Bu hatyı okuyan birbunca İzmirli üstelik “İsmet İnönü Sokağı mı, orası da neresi?” diyecektir. İsmet İnkarşıü Sokağı, Kemeraltı ile İkiçeşmelik beyninde kalan Kestelli mahallesinde bulunuyor.

Görüş vadiınızda hiç delaletçi nanay. Haritayı hareket ettirmeyi yahut filtrelerinizi bileğişlemtirmeyi deneyin.

Alsancak Garı’nın tam zıtsındaki 1469 Sokak, umum ortada Bornova Sokağı olarak biliniyor. Bu sokağın özelliği ise çok adetda tarihi binayı barındırması. La Puerta, aha bu sokaktaki dü katlı bir Rum evinde iş veriyor.

.. Doğal Kemeraltı’na kadar gitmişken, 1597 yılında inşa edilmiş olan Hisar Camii’ni görüşme etmeyi ve 1744 senesinde prodüksiyonı tamamlanan Kızlarağbirliı Eğlekı’nda çkamer molası vermeyi unutmayın.

İzmir'bile gezilip görülmesi gereken birbunca Detaylar için tıklayın konum bulunuyor, tığ bu yerlerden 5'ini sizler karınin derledik. İşte İzmir'deki gezilecek yerler arasında göze çarpan 5 körpe nokta...

İşte Iye'nin incisi olarak maruf bu Avrupai şehrimize gittiğinizde, görmeden dönmemeniz müstelzim 10 konum:

Erythrai, Lidya ve henüz sonrasında da Persler’in eline geçer. Pers boyunduruğuna karşı gayrı Ion kentleri kabilinden ayaklanmaya acımasızlan kente, tamam Ion kentleriyle birlikte M.Ö. 334'te İskender, bağımsızlığını kazandırır. İskender'in ölümünden iletişime geç sonrasında çıkan kargaşalar sonucu birmebzul aşiret değmeslektiren Erythrai Pergamon (Bergama) Krallığı'nın eline geçer. M.Ö.133' te Roma İmparatorluğu bilgi iste zarfında özgür bir kent statüsü kazanır. M.Ö.1 yy.da depremler, harplar ve Romalı komutanların yağmaları suretünden balaban yıkıma uğrayan civar; 16.yy.dan sonra Ilderen ve Ildırı adlarıyla anılmaya kafaladı.

Çünkü M.S. 178 depremi sırasında önemli bir çağü yıkılmış, Roma İmparatoru Marcus Aurelius'un isteğiyle yine düz yazı edilmiştir. Agora kalıntıları yüzyıllardır yarı açıkta duran temelı mermer sütunların dikkat çekmesi sonucu ortaya çızevcelmıştır. Bölgeden çıihtiyarlan önemli eserler zaman İzmir Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

İzmir deyince akla ilk gelen yerlerden birisi pekâlâ Sayaç Kulesi. Her tarih on binlerce İzmirlinin geçtiği Menzil Sahaı’nda alan meydan cihannüma, Sultan II. Köleülhamit’in 1901 senesinde tahta çıkışının 25.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *