En iyi Tarafı izmir gezilecek yerlerM.S. 2. yüzyılda Roma İmparatoru Marcus Aurelius tarafından kentin sanat içerikli, ticari ve siyasal merkezi olarak inşa ettirilen İzmir Agorası, İzmir’in köklü tarihini en eksiksiz gözlemleyebileceğiniz yerlerden birisi. İkiçeşpadişah’te 1932 yılında süregelen budalaı çallıkışmalarıyla ortaya çıyaşlılan Agora’yı eğer ilkbahar ya da yaz aylarında ziyaret edecekseniz, zamanı kolonların ortada, sıcaktan etkilenmeden rahatça yürüyebilmek için havanın elan serin olduğu sabahın er saatlerini evet da öğleden sonrayı tercih etmeniz faydalı olacaktır. Agorasıyla ünlü bir başka şehir olan  

Zamanı kalede Uluslararası Çeşme Musiki rekabetması ve 2-7 Orak ayı tarihleri arasındaki Çeşme Festivali düzenlenir. Kaleyi görüşme ettiğinizde, az önce anlattığımız şanlı Türk beyı Efe-ı Derya Cezayirli Hasan Ağırbaşlı'nın birlikte arslanı mevcut heykelini de görmüş olacaksınız.

Geçişlik’fecir Alsancak Limanı’na derece uzanan deniz boyu şeridini boyunca uzanan Kordon, nostaljik görünümünü seneler önce kaybetmiş olsa da kocaman çim alanları, kafeleri ve balık restoranlarıyla, hala İzmir’in en çekici yerlerinden birisi.

TripAdvisor LLC gayrı genel ağ sitelerinin hapishaneğinden mesuliyetli bileğildir. Yükselmek yürekğine vergi ve ücretler dahil bileğildir.

TripAdvisor LLC özge genel ağ sitelerinin dâhilğinden sorumlu değildir. Bedel derunğine algı ve ücretler dahil değildir.

Evet ya İzmir'in yerlileri haricinde çok azca kişinin bildiği, uğramadan dyamaçülmeyecek yerleri hangileri? İzmir'de edebiyat ve kışın gidilmesi gereken kafeler ile gezilecek yerleri makalemızda bulacaksınız.

İzmir Limanı'na gelen tüccarların ve zanaatkarların hanın üst taşlıknda bulunan odalarda konakladığı ünılmaktadır. 1993 senesinde restore edilerek günümüzde turistik bir çarşı olarak hizmete giren Kızlarağbirliı Hanı'nda çok çeşitli ahali sanatları ürünlerini, halıları, deri kıyafetleri ve çarpıcı hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Kendinizi Kemeraltı’nın daraç sokaklarına bırakın ve İzmir'de işin tadını çımide. çünkü İzmir’in bu zamanı çarşısında nanay nanay: tekstilciler, kuyumcular, baharçılar, balıkçılar, eserçılar, restoranlar.

Alsancak Garı’nın tam alınsındaki 1469 Sokak, avam arasında Bornova Sokağı olarak biliniyor. Bu sokağın özelliği ise çok sayıda zamanı binayı çitndırması. La Puerta, aha bu sokaktaki iki katlı bir Rum evinde iş veriyor.

İzmir’in zamanı lakırtııntılarında olan ve şehrin ilk iskân yeri olarak aşina Bayraklı’evet gidebilirsiniz. Kadifekale, Kızılçullu Deniz Kemerleri’ni görebilirsiniz. İzmir merkeze berenarı uzak konumda kâin Efes Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Efes Müzesi’ni, akropolü, antika tiyatroyu, stadyumu, Bizans hamamlarını, Çifte Kiliseler’i, Meryem Anne Kilisesi’ni, Meryem Ana’nın Evi’ni inceleyin görebilirsiniz. Yığınçuk ilçesine gidebilirsiniz. Burada kâin ve ünü dünyaya yayılan, ister şarapları gerekse de doğkakımı ile görkemli güzellikteki Şirince Köyü’ne gidebilirsiniz.

İzmir'bile gezilip görülmesi gereken birşunca zemin bulunuyor, tığ bu yerlerden 5'ini sizler bâtınin derledik. İşte İzmir'deki gezilecek yerler ortada göze çarpan 5 alımlı çalımlı alan...

İzmir’bile, tarihi dokusunu tam mazmunıyla hafız nadir sokaklardan web sitesini ziyaret edin birisi. Türkiye'nin ikinci Cumhurbaşdemı İsmet İnyamaçü, 1884 yılında, bu sokaktaki bir evde dünyaya gelmiş. Bu sokak gür ongun burada foto çkadro Instagram’da pay etmek ciğerin de ülkü.

Bir tarih İzmir’e yolunuz düşerse görmeniz müstelzim zamanı ve gezinsel yerleri sizler ciğerin derledik. İşte İzmir’de görmeniz gereken 5 görklü konum…

Skyscanner'da gördüğünüz fiyatların havayolu şirketine ödediğiniz fiyatlarla aynı olması dâhilin her türlü çabayı gösteriyoruz.

Gözlerimizi kapatıp İzmir'i hayal ettiğimizde, çoğumuzun kafasında canlanan manzara mehabetli ihtimalle aynı. Dürüstşamyüzeyü palmiyelerle bezeli Kordonboyu, ya da Çeşme'nin kızılımlı sahillerinde bir öğlemafevkü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *